23 lutego odbył się X Jubileuszowy Turniej halowej Piłki Nożnej ACI Polska o puchar Prezesa Asseco Poland SA. Skład drużyn był bardzo podobny jak w ubiegłym roku. Udział brało 11 zespołów bankowych w tym cała najlepsza trójka z ubiegłych rozgrywek, plus drużyna sponsora Asseco Poland.

Wszyscy grali ambitnie, ostro, do ostatniego centymetra boiska ale jak zwykle fair. Ewentualne złe emocje tonowane były przez piękne cheerleaderki z tanecznego zespołu HASAO, które swoimi występami uatrakcyjniały Turniej. 

Do rozgrywek o najwyższe trofea dotarły ekipy BZ WBK, PEKAO SA, DNB NORD oraz ALIOR. W meczu o 3 miejsce zespół DNB NORD, który zwyciężył swoją grupę, pokonując między innymi zeszłorocznego wicemistrza HSBC 6-0, przegrał z ALIOREM 1-2 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. ALIOR tym samym obronił pozycję z ubiegłego roku.

W finale drużyna BZ WBK uległa 0-4 PEKAO SA, który obronił pozycję mistrzowską. BZ WBK jako połączone siły drużyny Kredytbanku i BZ WBK dotarli do finału wygrywając rzutami karnymi w ćwierćfinału i półfinale. Tak wyrównane były niektóre mecze turnieju! W meczu o V miejsce mieliśmy dokładną powtórkę z ubiegłego roku! Ekipa BRE BANKU zajęła VI miejsce przegrywając V lokatę z ekipą ING BK ŚLĄSKI 2-4, po pasjonującym meczu w którym znowu decydowały bramki strzelane w końcówce meczu!

Po turnieju bawiliśmy się, jak co roku na kręglach i „małym piwie” wymieniając wrażania z piłkarskich potyczek. To już X turniej – upływ czasu widać tylko po naszych dzieciach, które jak zwykle z Mamami przybywają kibicować oraz pograć w kręgle po turnieju :) oby tak dalej :)


Zobacz galerię zdjęć z Turnieju

Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie, sponsorowi za hojność i liczymy na obecność drużyn w przyszłym roku!

K l a s y f i k a c j a      k o ń c o w a:

  1. PEKAO SA
  2. BZ WBK
  3. ALIOR

 

  1. DNB NORD
  2. ING BK ŚLĄSKI
  3. BRE BANK

Król strzelców – Grzegorz Najberg – Gratulacje!

 

footer